
3. Критерії оцінювання:
2. Тематичний план:
Теми лекційних занять:
1. Веб-квести у навчанні іноземних мов: їх різновиди і структура.
2. Поняття "блог" і "веб-сайт". Шляхи їх інтеграції у процес вивчення іноземних мов.
Словник і тематика лекційних занять:
Пряма, змішана та віртуальна форми навчання. Веб квести: їх сутність, різновиди (12 різновидів: переказовий, компілятивний, журналістський, аналітичний, дослідницький, оцінний, переконуючий, націлений на побудову консенсусу, аналітичний, загадковий, спрямований на самопізнання) і структура (6-елементна структура: вступ, завдання, процес і ресурси, оцінка, висновок, сторінка вчителя). Блоги: сутність, різновиди (блог учня та блог учителя) і можливості використання у вивченні іноземних мов учнями ЗНЗ. Веб-сайт: сутність, різновиди і шляхи інтеграції в навчальний процес.
Теми практичних занять:
1. Сутність веб-квестів.
2. Проектування контенту процесуальної частини веб-квестів.
3. Проектування оцінної шкали веб-квестів та редагування їх контенту.
4. Конструювання та використання інформаційних Інтернет-блогів та блогів-щоденників навчальних досягнень у навчанні іноземних мов (ознайомлення з можливостями веб-хостінгу, побудова блогів як додаткових джерел навчальної інформації з іноземної мови, а також як додаткового засобу контролю та форми організації педагогічного спілкування в режимах: вчитель – учень, вчитель – мала група).
5. Конструювання тематичного веб-сайту з іноземної мови (ознайомлення з можливостями веб-хостінгу, відбір контенту сайту, його технічне розміщення).
6. Розробка контенту сайтів-бібліотек додаткових матеріалів з іноземної мови (ознайомлення з можливостями веб-хостінгу, відбір контенту сайту, його технічне розміщення).
7. Особливості конструювання сайтів-портфоліо (ознайомлення з можливостями веб-хостінгу, відбір контенту сайту, його технічне розміщення).
Критерії оцінювання
Структурна адекватність
Змістова відповідність
Самостійність і оригінальність
Недостатній рівень
Достатній рівень
Високий
рівень
Найвищий
рівень
Кількість балів
Веб-технологія не розроблена або вона не відповідає наявним структурним вимогам.
Веб-технологія відсутня або її контент не відповідає поставленим цілям.
Веб-технологія відсутня або її контент повністю запозичений з іншого джерела.
У розробленій веб-технології наявні суттєві структурні вади.
Структура веб-технології здебільшого відповідає наявним вимогам.
Структура веб-технології відповідає наявним вимогам.
0-25
Зміст веб-технології не реалізує загалом поставленої мети.
Контент веб-технології являє собою компілят з різних джерел.
Зміст технології в основному відповідає висунутим вимогам, проте наявні деякі недоречності.
Контент веб-технології містить незначні текстові запозичення. Студент наводить посилання на першоджерела.
Зміст розробленої веб-технології реалізує її цілі.
0-40
Контент веб-технології практично не містить текстових запозичень.
0-25
Оформлення та ілюстрування
Кількість балів:
Веб-технологія відсутня або її матеріали не проілюстровані.
0-59 балів
Розроблена веб-технологія містить деякі ілюстративні матеріали, що є недоцільними в даному контексті.
60-73 балів
Розроблена веб-технологія містить ілюстративні матеріали, що не завжди сприяють полегшенню сприймання, або є недостатніми за кількістю.
74-89 балів
Веб-технологія достатньо та адекватно ілюстрована.
0-10
90-100 балів
1. Робоча програма
Вступ:
Курс “Веб-технології у навчанні” є дисципліною за вибором студентів. Предметом його вивчення є підготовка майбутніх учителів іноземних мов до використання веб-технологій у розвитку комунікативної та інформаційно-комунікаційної компетенцій учнів середніх загальноосвітніх закладів.
Міждисциплінарні зв’язки: курс безпосередньо пов'язаний з методикою викладання іноземних мов та інформатикою. Дисципліна також спирається на теоретичні положення вікової психології та низки розділів мовознавства (як-от: граматика, лексикологія, фонетика, орфографія іноземних мов, тощо).
Програма курсу містить 1 змістовий модуль: "Особливості інтеграції веб-технологій у процес викладання іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах".
Мета та завдання дисципліни:
Метою викладання курсу “Веб-технології у навчанні” є формування здатності майбутніх учителів іноземних мов ефективно їх використовувати у викладанні іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах (ЗНЗ).
Основними завданнями вивчення дисципліни “Веб-технології у навчанні” є:
1. Формування в майбутніх учителів знання термінологічного апарату дисципліни, розуміння структурно-змістових, видових та функціональних особливостей таких веб-технологій, як: веб-квест, блог і веб-сайт.
2. Формування у студентів умінь розробляти контент вказаних веб-технологій з урахуванням практичної мети та етапу навчання, а також вікових особливостей цільової учнівської аудиторії.
3. Формування здатності студентів публікувати розроблений контент в мережі Інтернет, використовуючи для цього існуючий безкоштовний хостінг.
Студенти повинні:
знати:
-
визначення понять "веб-квест", "блог", "веб-сайт";
-
різновиди та структуру веб-квестів, а також цілі, які можна вирішувати у вивченні іноземної мови засобами цієї веб-технології;
-
процедуру розміщення веб-квесту в мережі Інтернет;
-
різновиди блогів і способи їх використання у вивченні іноземних мов;
-
різновиди веб-сайтів, процедуру конструювання та розміщення в Інтернеті та способи їх використання у вивченні мов.
вміти:
-
створювати 2 різновиди веб-квестів, спрямованих на розвиток усномовленнєвих та писемномовленнєвих умінь учнів;
-
створювати й використовувати блог як носій навчальної інформації, цифровий засіб спілкування учнів між собою та вчителя з учнями в процесі вивчення іноземної мови, а також як засіб контролю сформованості писемномовленнєвих умінь школярів;
-
створювати тематичний веб-сайт з іноземної мови або сайт-електронну бібліотеку.
Зміст дисципліни:
Дисципліна містить 1 змістовий модуль: "Інтеграція веб-технологій у навчання іноземних мов". На вивчення дисципліни відводиться 28 годин, з яких: 4 – на проведення лекцій, 14 - на проведення практичних занять, 5 - на аудиторні контрольні роботи та 1 - на індивідуальні заняття. Передбачено також 2 години консультацій і залік.
Студенти ознайомлюються з сутністю, різновидами та структурою низки веб-технологій, а також практикуються в їх конструюванні.