
Завдання для самостійного виконання до практичного заняття 2.
1. Завершіть підбір ресурсів для кожної ролі та формулювання процесуальної частини вашого веб-квесту. Складіть для учнів словничок невідомих слів (якщо йдеться про відео чи аудіо) або запропонуйте їм он-лайн словник для роботи з текстовими матеріалами.
Опублікуйте інформацію на вашому блозі, назвавши її Процес і ресурси.
2. Складіть Висновки до вашого веб-квесту за наступним планом:
-
поздоровте учнів з виконанням веб-квесту або відзначте факт завершення роботи;
-
в загальних рисах опишіть новий досвід, нове уміння, важливе поза класом, яке вони одержали завдяки виконанню веб-квесту;
-
знайдіть цікавий і нескладний у мовному плані електронний матеріал, що стосується теми вашого веб-квесту, і запропонуйте учням проблемне запитання до нього.
Опублікуйте інформацію на вашому блозі, назвавши її Висновки.
3. Заповніть Сторінку вчителя:
Розкажіть про ваш веб-квест учителям, які потенційно захочуть його використати за наступним планом:
-
Для учнів якого класу якої школи (загальноосвітньої чи спеціалізованої) якої країни розроблявся веб-квест?
-
Для вивчення якої теми він призначений?
-
На скільки занять розрахований веб-квест (наприклад, вступ, завдання та процесуальну частину ви можете пояснити на 1-му занятті, виконання Процесу дати як домашнє завдання, а перевірку та оцінювання провести на 2-му занятті. Тоді ваш веб-квест розрахований на 2 заняття. Якщо ви вважаєте, що процесуальну частину слід розбити на 2 домашніх завдання з проміжною перевіркою, то тоді веб-квест буде розрахований на 3 заняття).
Опублікуйте інформацію на вашому блозі, назвавши її Сторінка вчителя.
Критерії оцінювання:
-
Процесуальна частина опублікована на блозі - 10 балів;
-
Вона містить ролі окремих учнів чи учнівських груп або розподіл на ролі передбачається - 10 балів;
-
Вона включає зрозумілу покрокову інструкцію, що враховує індивідуальну роботу кожного учасника чи групи - 10 балів;
-
Вона містить інформаційні джерела в різних медіаформатах (текстовий, графічний, аудіо чи відео) - 10 балів;
-
Вона включає вимоги до формулювання очікуваних кінцевих результатів веб-квесту у такому порядку: зазначення їх форми (усної чи письмової) та визначення - 5 балів, жанру чи типу мовлення - 5 балів, інструкції до створення - 5 балів, кількісні характеристики (кількість слів чи речень у письмовій роботі, часовий регламент виступу тощо) - 5 балів.
-
Висновки опубліковані на блозі - 10 балів;
-
Вони містять такі частини: поздоровлення учнів з завершенням веб-квесту - 2 бали, опис одержаного досвіду - 2 бали, посилання на цікавий он-лайн ресурс - 3 бали та проблемне запитання до нього - 3 бали;
-
Сторінка вчителя опублікована на блозі - 5 балів;
-
Вона містить інформацію про клас, школу, країну та тему, до якої розроблявся веб-квест - 10 балів;
-
Пропозицію щодо кількості уроків, що потрібні для проведення веб-квесту - 5 балів.
1. Робоча програма
Вступ:
Курс “Веб-технології у навчанні” є дисципліною за вибором студентів. Предметом його вивчення є підготовка майбутніх учителів іноземних мов до використання веб-технологій у розвитку комунікативної та інформаційно-комунікаційної компетенцій учнів середніх загальноосвітніх закладів.
Міждисциплінарні зв’язки: курс безпосередньо пов'язаний з методикою викладання іноземних мов та інформатикою. Дисципліна також спирається на теоретичні положення вікової психології та низки розділів мовознавства (як-от: граматика, лексикологія, фонетика, орфографія іноземних мов, тощо).
Програма курсу містить 1 змістовий модуль: "Особливості інтеграції веб-технологій у процес викладання іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах".
Мета та завдання дисципліни:
Метою викладання курсу “Веб-технології у навчанні” є формування здатності майбутніх учителів іноземних мов ефективно їх використовувати у викладанні іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах (ЗНЗ).
Основними завданнями вивчення дисципліни “Веб-технології у навчанні” є:
1. Формування в майбутніх учителів знання термінологічного апарату дисципліни, розуміння структурно-змістових, видових та функціональних особливостей таких веб-технологій, як: веб-квест, блог і веб-сайт.
2. Формування у студентів умінь розробляти контент вказаних веб-технологій з урахуванням практичної мети та етапу навчання, а також вікових особливостей цільової учнівської аудиторії.
3. Формування здатності студентів публікувати розроблений контент в мережі Інтернет, використовуючи для цього існуючий безкоштовний хостінг.
Студенти повинні:
знати:
-
визначення понять "веб-квест", "блог", "веб-сайт";
-
різновиди та структуру веб-квестів, а також цілі, які можна вирішувати у вивченні іноземної мови засобами цієї веб-технології;
-
процедуру розміщення веб-квесту в мережі Інтернет;
-
різновиди блогів і способи їх використання у вивченні іноземних мов;
-
різновиди веб-сайтів, процедуру конструювання та розміщення в Інтернеті та способи їх використання у вивченні мов.
вміти:
-
створювати 2 різновиди веб-квестів, спрямованих на розвиток усномовленнєвих та писемномовленнєвих умінь учнів;
-
створювати й використовувати блог як носій навчальної інформації, цифровий засіб спілкування учнів між собою та вчителя з учнями в процесі вивчення іноземної мови, а також як засіб контролю сформованості писемномовленнєвих умінь школярів;
-
створювати тематичний веб-сайт з іноземної мови або сайт-електронну бібліотеку.
Зміст дисципліни:
Дисципліна містить 1 змістовий модуль: "Інтеграція веб-технологій у навчання іноземних мов". На вивчення дисципліни відводиться 28 годин, з яких: 4 – на проведення лекцій, 14 - на проведення практичних занять, 5 - на аудиторні контрольні роботи та 1 - на індивідуальні заняття. Передбачено також 2 години консультацій і залік.
Студенти ознайомлюються з сутністю, різновидами та структурою низки веб-технологій, а також практикуються в їх конструюванні.