
4. Форум: тут ви можете залишити свої коментарі та побажання.
1. Анотація до курсу
Передумовою внесення дисципліни "Веб-технології навчання" в підготовку майбутнього вчителя іноземних мов є визнання доцільності використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі, що відображено в чинній нормативній документації середньої освіти. Тому формування в майбутніх педагогів здатності розробляти контент навчальних веб-технологій у відповідності до етапу та тематики вивчення мов є актуальним.
Навчальна дисципліна "Веб-технології навчання" відноситься до педагогічного циклу і належить до предметів за вибором студентів, вивчення якої проводиться на 4 курсі протягом VІІІ семестру. У процесі навчання студенти ознайомлюються з низкою веб-технологій, що зарекомендували себе у світовій педагогічній практиці як найефективніші у викладанні іноземних мов. До таких належать: веб-квест, блог та веб-сайт. Зважаючи на те, що сучасний стан розвитку ІКТ дозволяє будь-якому користувачеві Інтернету з мінімальними технічними навичками, без додаткових приладів і програмного забезпечення створити веб-квест, блог чи веб-сайт, студенти практикуються у розробці цих веб-технологій і публікують результати своєї праці в мережі Інтернет. Однак, зміст дисципліни не обмежується формуванням у студентів умінь створювати контент веб-сайтів. Серед завдань курсу вирізняється розвиток здатності майбутніх учителів методично обґрунтовано інтегрувати розроблені матеріали в навчально-виховний процес.
2. Цілі вивчення курсу:
Основною метою вивчення дисципліни - це навчитися створювати контент веб-квестів, блогів і веб-сайтів у відповідності з вимогами до їх структури і змісту, а також розміщувати створені веб-технології в Інтернеті. Упродовж навчання студенти повинні створити та опублікувати:
1. Веб-квест, спрямований на навчання писемного мовлення.
2. Веб-квест, спрямований на навчання усного мовлення.
3. Веб-сайт одного з запропонованих форматів: тематичний сайт чи електронну бібліотеку.
4. Веб-сайт-портфоліо.
5. Інформаційний блог з іноземної мови, що містить 2 публікації.
6. Блог-щоденник досягнень, що містить 2 публікації.
3. Карта курсу:
Навчальна дисципліна містить 1 змістовий модуль, який включає:
1. Робоча програма
Вступ:
Курс “Веб-технології у навчанні” є дисципліною за вибором студентів. Предметом його вивчення є підготовка майбутніх учителів іноземних мов до використання веб-технологій у розвитку комунікативної та інформаційно-комунікаційної компетенцій учнів середніх загальноосвітніх закладів.
Міждисциплінарні зв’язки: курс безпосередньо пов'язаний з методикою викладання іноземних мов та інформатикою. Дисципліна також спирається на теоретичні положення вікової психології та низки розділів мовознавства (як-от: граматика, лексикологія, фонетика, орфографія іноземних мов, тощо).
Програма курсу містить 1 змістовий модуль: "Особливості інтеграції веб-технологій у процес викладання іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах".
Мета та завдання дисципліни:
Метою викладання курсу “Веб-технології у навчанні” є формування здатності майбутніх учителів іноземних мов ефективно їх використовувати у викладанні іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах (ЗНЗ).
Основними завданнями вивчення дисципліни “Веб-технології у навчанні” є:
1. Формування в майбутніх учителів знання термінологічного апарату дисципліни, розуміння структурно-змістових, видових та функціональних особливостей таких веб-технологій, як: веб-квест, блог і веб-сайт.
2. Формування у студентів умінь розробляти контент вказаних веб-технологій з урахуванням практичної мети та етапу навчання, а також вікових особливостей цільової учнівської аудиторії.
3. Формування здатності студентів публікувати розроблений контент в мережі Інтернет, використовуючи для цього існуючий безкоштовний хостінг.
Студенти повинні:
знати:
-
визначення понять "веб-квест", "блог", "веб-сайт";
-
різновиди та структуру веб-квестів, а також цілі, які можна вирішувати у вивченні іноземної мови засобами цієї веб-технології;
-
процедуру розміщення веб-квесту в мережі Інтернет;
-
різновиди блогів і способи їх використання у вивченні іноземних мов;
-
різновиди веб-сайтів, процедуру конструювання та розміщення в Інтернеті та способи їх використання у вивченні мов.
вміти:
-
створювати 2 різновиди веб-квестів, спрямованих на розвиток усномовленнєвих та писемномовленнєвих умінь учнів;
-
створювати й використовувати блог як носій навчальної інформації, цифровий засіб спілкування учнів між собою та вчителя з учнями в процесі вивчення іноземної мови, а також як засіб контролю сформованості писемномовленнєвих умінь школярів;
-
створювати тематичний веб-сайт з іноземної мови або сайт-електронну бібліотеку.
Зміст дисципліни:
Дисципліна містить 1 змістовий модуль: "Інтеграція веб-технологій у навчання іноземних мов". На вивчення дисципліни відводиться 28 годин, з яких: 4 – на проведення лекцій, 14 - на проведення практичних занять, 5 - на аудиторні контрольні роботи та 1 - на індивідуальні заняття. Передбачено також 2 години консультацій і залік.
Студенти ознайомлюються з сутністю, різновидами та структурою низки веб-технологій, а також практикуються в їх конструюванні.