top of page
Завдання для самостійного виконання до практичного заняття 1.
 

1. Перегляньте критерії оцінювання вашої роботи на блозі у Завданнях до лекції 2. Виправте всі недоречності у проблемній ситуації, використовуючи матеріали лекції 1 і практичного заняття 1, і враховуючи коментарі викладача.

 

2. На основі проблемної ситуації, що була опублікована на блозі, складіть текст вступу (тут учням має бути зрозуміло, які ролі вони грають, де і коли відбуваються події і чим вони будуть займатись) і завдання (тут мають бути вказані бажані кінцеві результати виконання веб-квесту). Опублікуйте їх на блозі під назвою "Вступ і завдання".

 

3. Визначте, в якій формі мають бути презентовані кінцеві результати роботи:

  • в усній чи писемній,

  • монологічній чи діалогічній,

  • в якому жанрі чи типі мовлення вони можуть втілитись (звіт, книга рецептів, стаття, діалог-переконання і т.д.). 

 

На своєму блозі зробіть запис під назвою "Вимоги до кінцевого результату": "Учні мають презентувати свою роботу у вигляді (усного / письмового)... (вкажіть жанр). 

 

Знайдіть в Інтернеті визначення обраного жанру чи типу мовлення та вимоги до їх написання українською мовою (або перекладіть їх на українську). Адаптуйте ці вимоги до вашого веб-квесту (переробіть зміст так, щоб учням було зрозуміло, як створити цей текст у конкретній ситуації) і опублікуйте їх на своєму блозі. Найкраще, якщо такі інструкції будуть покроковими. Не забудьте вказати джерело, звідки ви взяли матеріали.

 

4. Вишліть адресу вашого блогу на e-mail: kiser@inbox.ru.

 

 
Зразок записів на блозі:
 

1. Публікація "Веб-квест (виправлений і доповнений)".

 

Я обрала 9 клас, тему "Засоби масової інформації", Творчий веб-квест.

 

Веб-квест - це...

 

Творчий веб-квест - це...

 

2. Публікація "Вступ і завдання".

 

Вступ.

Багато років тому, коли ще не було телебачення і комп'ютерів, існувало радіо. В 1930-40 рр. родини збиралися навколо нього, щоб послухати улюблену програму, наприклад, "Маленьку сироту Енні", "Амоса та Енді", "Прямуючи за світлом" та "Тінь". Мільйони американців шукали частоту, як сьогодні ми вмикаємо улюблені телешоу. Радіо дозволяло слухачеві уявити персонажів і місце подій - роскіш, якої ми не маємо в еру телебачення. Здійсніть подорож у минуле, в Золоту еру радіо.

 

Завдання.

Ви працюєте в США, у 60-х роках на місцевій радіостанції. Ваш керівник, який виріс в "Золоту еру радіо", вирішив поповнити денну радіопрограму новою передачею. Він доручив вам і вашим колегам написати і вести нову радіодраму. Керівник очікує, що ви вивчите особливості драми та використаєте ці знання у створенні першої серії сценарію радіо-серіалу з загадковим змістом. Він хоче, щоб у сценарії було вказано, де потрібно вставити звукові ефекти, на тлі яких будуть відбуватися діалоги акторів. Крім цього вам потрібно записати демо-версію однієї серії п'єси, додаючи звукові ефекти.

 

(За веб-квестом Radio Days: A WebQuest).

 

3. Публікація "Вимоги до кінцевого результату".

 

Учні мають презентувати свою роботу у вигляді надрукованого сценарію п'єси (радіодрами) та запису на аудіоносії. 

 

Визначення поняття "радіодрама".

 

Радіодрама (вона ж радіоп’єса) – жанровий різновид художнього мовлення, або драматичного мистецтва, який полягає в написаному на злобу дня радійному творі, втіленому у звукових «кадрах», що динамічно змінюються та створюють естетично цілісний образ (не плутати з радіоадаптацією літературних текстів). Ознакою радійності є відсутність коментаря, так званих слів автора та різноманітні шуми (хлюпання води, свист куль, кроки).

 

За Вікіпедією.

 

Інструкції щодо написання сценарію п'єси:

 

1. Зосередьтесь на концепції. Вам потрібен у п'єсі головний момент: можливо, це поганий хлопець у біді, якого потрібно врятувати, або це поганий хлопець, якого потрібно перемогти. Як тільки у вас з'явиться основна ідея, ви можете додавати інші компоненти.

 

2. Створіть логічну послідовність подій. Почніть з абзацу, в якому пояснюється, що відбувається. Визначте головного героя, опишіть, що йому чи їй потрібно робити, придумайте декілька перешкод і способи їх подолання, розв'язку.

  • Не хвилюйтесь, якщо у вас спочатку виходить сюжет, який ви вже десь чули. Наприклад: чоловік зустрічає жінку, вони закохуються, намагаються подолати перешкоди, чоловік помирає з честю. Це "Кінг Конг" чи "Ромео і Джульєта"? Все залежить від деталей.

 

3. Оберіть структуру. На цьому етапі вам потрібно пробувати самі різні варіанти. П'єса може тривати 20 хвилин і мати лише один акт, або бути 2-годинною.

 

4. Напишіть чернетку. Вам поки що не потрібні імена героїв, але всі вони повинні щось говорити. Нехай у діалогах будуть відображені мотиви героїв.

  • У творі "Хто боїться Верджинії Вульф?" Едварда Елбі головна героїня Марта вертається додому з вечірки, оглядає будинок і каже: "Господи Боже!” Це була досить дивна перша репліка для 1962 року, але публіка зацікавилась.

 

5. Станьте безжалісним редактором. Навіть найталановитіші письменники редагують свої твори. Іноді вони вирізають слова, а інколи - цілі промови, змінюючи порядок слів, викидаючи непотрібних героїв. Для того, щоб залишити лише найкраще у п'єсі, потрібна сміливість.

 

6. Знайдіть того, хто оцінить вашу п'єсу. Знайдіть когось, хто має достатньо кваліфікації та сміливості оцінити ваш твір. Задіюйте будь-яких компетентних осіб. 

 

7. Прочитайте ще раз. Прочитайте п'єсу ще раз, зважаючи на інформацію, якою ви тепер володієте. Читайте уважно, вносьте зміни, щоб події стали більш логічними, описи більш повними. Виправте мовні помилки.

 

8. Покажіть твір вашому начальнику. Подумайте, як ви можете презентувати свою роботу, що можете сказати про п'єсу. Ви добре попрацювали, тому вам нічого боятись.

 

За матеріалами How to Write a Play Script.

 

 

 

Критерії оцінювання:
 

1. Наявність на блозі вступу - 15 балів

2. Наявність у ньому інформації про час, місце, ролі і діяльність, в якій учні мають взяти участь - 5 балів

3. Наявність у ньому проблемної ситуації - 5 балів

4. Відповідність ситуації віковим особливостям учнів - 5 балів

5. Наявність на блозі завдання - 15 балів

6. Наявність у ньому загального опису бажаних результатів виконання веб-квесту - 5 балів

7. Наявність запису про форму, жанр чи тип кінцевого результату виконання веб-квесту - 5 балів

8. Наявність визначення цього жанру и типу мовлення - 15 балів

9. Наявність покрокової інструкції до написання обраного жанру чи типу мовлення - 20 балів

10. Її адаптованість до змісту веб-квесту і вікової аудиторії - 5 балів

11. Відсутність мовних помилок - 5 балів

 

1. Робоча програма

 

Вступ:

 

Курс “Веб-технології у навчанні” є дисципліною за вибором студентів. Предметом його вивчення є підготовка майбутніх учителів іноземних мов до використання веб-технологій у розвитку комунікативної та інформаційно-комунікаційної компетенцій учнів середніх загальноосвітніх закладів.

 

Міждисциплінарні зв’язки: курс безпосередньо пов'язаний з методикою викладання іноземних мов та інформатикою. Дисципліна також спирається на теоретичні положення вікової психології та низки розділів мовознавства (як-от: граматика, лексикологія, фонетика, орфографія іноземних мов, тощо).

Програма курсу містить 1 змістовий модуль: "Особливості інтеграції веб-технологій у процес викладання іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах".

 

Мета та завдання дисципліни:

 

Метою викладання курсу “Веб-технології у навчанні” є формування здатності майбутніх учителів іноземних мов ефективно їх використовувати у викладанні іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах (ЗНЗ).

 

Основними завданнями вивчення дисципліни “Веб-технології у навчанні”  є:

1. Формування в майбутніх учителів знання термінологічного апарату дисципліни, розуміння структурно-змістових, видових та функціональних особливостей таких веб-технологій, як: веб-квест, блог і веб-сайт.

2. Формування у студентів умінь розробляти контент вказаних веб-технологій з урахуванням практичної мети та етапу навчання, а також вікових особливостей цільової учнівської аудиторії.

3. Формування здатності студентів публікувати розроблений контент в мережі Інтернет, використовуючи для цього існуючий безкоштовний хостінг.  

 

Студенти повинні:

знати:

  • визначення понять "веб-квест", "блог", "веб-сайт";

  • різновиди та структуру веб-квестів, а також цілі, які можна вирішувати у вивченні іноземної мови засобами цієї веб-технології;

  • процедуру розміщення веб-квесту в мережі Інтернет;

  • різновиди блогів і способи їх використання у вивченні іноземних мов;

  • різновиди веб-сайтів, процедуру конструювання та розміщення в Інтернеті та способи їх використання у вивченні мов.

 

вміти:

  • створювати 2 різновиди веб-квестів, спрямованих на розвиток усномовленнєвих та писемномовленнєвих умінь учнів;

  • створювати й використовувати блог як носій навчальної інформації, цифровий засіб спілкування учнів між собою та вчителя з учнями в процесі вивчення іноземної мови, а також як засіб контролю сформованості писемномовленнєвих умінь школярів;

  • створювати тематичний веб-сайт з іноземної мови або сайт-електронну бібліотеку.

 

Зміст дисципліни:

 

Дисципліна містить 1 змістовий модуль: "Інтеграція веб-технологій у навчання іноземних мов". На вивчення дисципліни відводиться 28 годин, з яких: 4  – на проведення лекцій, 14 - на проведення практичних занять, 5 - на аудиторні контрольні роботи та 1 - на індивідуальні заняття. Передбачено також 2 години консультацій і залік.

Студенти ознайомлюються з сутністю, різновидами та структурою низки веб-технологій, а також практикуються в їх конструюванні.

bottom of page