top of page

Заняття 1-2. Веб-квести.

 

1. Створіть свій блог на будь-якому веб-хості (наприклад, на www.blogger.com). В ньому ви будете публікувати посилання на розміщені в Інтернеті результати своєї роботи.

 

2. Оберіть різновид веб-квесту, який ви будете створювати. Детальніше про них можна дізнатися в рубриці Теоретичні матеріали: Презентації до лекцій або Лекційні матеріали. Розбийтесь по групам у відповідності до обраного типу веб-квестів.

 

3. Далі наведено приклади усіх різновидів веб-квестів. Щоб ознайомитися з ними, перейдіть за посиланнями в дужках. 

1. Переказові веб-квести (Who is on Our Money?, Insect Museum).

2. Компілятивні веб-квести (The Amazon Rainforest WebQuestNational Treasure... Wisconsin).

3. Журналістські веб-квести (Tuskegee Tragedy).

4. Веб-квести-переконання (Amistad WebQuest).

5. Веб-квести-пошук консенсусу (Persuasive Speech).

6. Веб-квести-загадки (Who Dunit?).

7. Веб-квести-побудова плану (A Dream Bedroom, Building Bridges, Room Redo).

8. Оцінні веб-квести (Mr. Craig Lucas).

9. Творчі веб-квести (Show Me Your Money, Amazon Rainforest Explorers).

10. Аналітичні веб-квести (March Madness).

11. Веб-квести на самопізнання (How to Find a Good Job).

12. Наукові веб-квести (The Lighthouse Diamond Thief).

 

2. Для того, щоб скласти веб-квест, виконайте наступні кроки:

 

 

На оцінку "задовільно": 

Частково переробіть один зі зразків веб-квестів (наприклад, частково змініть в ньому завдання, посилання та дизайн).

Опублікуйте свій веб-квест на будь-якому веб-хості. Наприклад, на www.zunal.com.

 

На оцінку "добре" чи "відмінно":

 

Крок 1. Оберіть розмовну тему. Бажано, щоб вона відносилась до шкільної програми. Можна обрати ту тему, яку ви проходили з учнями під час педагогічної практики.

 

Крок 2: Сформулюйте проблемну ситуацію, що може виникнути в реальному житті (Вступ і Завдання) в межах обраної розмовної теми. Вона має бути цікавою, складною, але посильною та імітувати певну діяльність, яку виконують дорослі в професійному чи повсякденному житті. З неї повинно бути зрозуміло, скільки учасників буде виконувати веб-квест у групі, які ролі вони будуть грати, коли і де відбуваються події і яких результатів вони мають досягти.

У Вступі опишіть ситуацію загалом, а в Завданні - сформулюйте ролі та бажані результати роботи групи.

 

Крок 3: Виберіть сайти, на яких знаходиться інформація, потрібна для виконання учнями веб-квесту.

 

Крок 4: Сформулюйте вимоги до кінцевих мовленнєвих продуктів веб-квесту, складіть чи наведіть зразки. (Скільки речень чи слайдів чи експонатів потрібно зробити, як їх оформити, тощо).

 

Крок 5: Сформулюйте інструкцію (Процес і ресурс), з якої учням буде зрозуміло, що потрібно прочитати чи подивитись, що зробити з інформацією та в якому вигляді презентувати результати роботи. Після кожного розпорядження додавайте посилання на інформацію (див. Крок 3), а в кінці додайте вимоги до оформлення результатів роботи (див. Крок 4).

 

Крок 6: Сформулюйте критерії оцінювання і складіть на їх основі оцінну шкалу у вигляді таблиці з 5 колонок і 4 або 5 рядків. Критеріїв зазвичай буває 3 або 4. Вони пишуться в першу колонку. В другій колонці наводяться дескриптори за кожним критерієм на оцінку "незадовільно", в третій - на оцінку "задовільно", в четвертій - на оцінку "добре", в п'ятій - на оцінку "відмінно". Загальна кількість балів розподіляється за кількістю критеріїв і під кожним дескриптором наводиться кількість балів, яку учні можуть отримати за описану в дескрипторі якість виконання роботи (0-3 або 0-4 бали).

До критеріїв можна відносити:

  • мовну правильність оформлення результатів роботи;

  • відповідність висунутим вимогам;

  • якість оформлення;

  • креативність і самостійність тощо.

 

Крок 7: Сформулюйте текст Висновків: поздоровте учнів з виконання роботи, опишіть новий досвід, який вони отримали, і запропонуйте їм запитання, яке могло б їх зацікавити, і сайт з потрібною інформацією. 

 

Крок 8: Сформулюйте текст Сторінки вчителя: вкажіть, для вивчення якого предмета, етапу, теми призначений веб-квест.

 

Крок 9: Розмістіть веб-квест на сайті www.zunal.com.

 

Додаткова інформація:

 

1. "7 Parts of a WebQuest" (Опис частин веб-квестів і їх зразки).

 

2. GuestGarden (Можливості для пошуку прикладів веб-квестів).

 

3. WebQuest Taskonomy (Детальна інформація про різновиди веб-квестів з прикладами).

 

1. Робоча програма

 

Вступ:

 

Курс “Веб-технології у навчанні” є дисципліною за вибором студентів. Предметом його вивчення є підготовка майбутніх учителів іноземних мов до використання веб-технологій у розвитку комунікативної та інформаційно-комунікаційної компетенцій учнів середніх загальноосвітніх закладів.

 

Міждисциплінарні зв’язки: курс безпосередньо пов'язаний з методикою викладання іноземних мов та інформатикою. Дисципліна також спирається на теоретичні положення вікової психології та низки розділів мовознавства (як-от: граматика, лексикологія, фонетика, орфографія іноземних мов, тощо).

Програма курсу містить 1 змістовий модуль: "Особливості інтеграції веб-технологій у процес викладання іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах".

 

Мета та завдання дисципліни:

 

Метою викладання курсу “Веб-технології у навчанні” є формування здатності майбутніх учителів іноземних мов ефективно їх використовувати у викладанні іноземних мов у загальноосвітніх навчальних закладах (ЗНЗ).

 

Основними завданнями вивчення дисципліни “Веб-технології у навчанні”  є:

1. Формування в майбутніх учителів знання термінологічного апарату дисципліни, розуміння структурно-змістових, видових та функціональних особливостей таких веб-технологій, як: веб-квест, блог і веб-сайт.

2. Формування у студентів умінь розробляти контент вказаних веб-технологій з урахуванням практичної мети та етапу навчання, а також вікових особливостей цільової учнівської аудиторії.

3. Формування здатності студентів публікувати розроблений контент в мережі Інтернет, використовуючи для цього існуючий безкоштовний хостінг.  

 

Студенти повинні:

знати:

  • визначення понять "веб-квест", "блог", "веб-сайт";

  • різновиди та структуру веб-квестів, а також цілі, які можна вирішувати у вивченні іноземної мови засобами цієї веб-технології;

  • процедуру розміщення веб-квесту в мережі Інтернет;

  • різновиди блогів і способи їх використання у вивченні іноземних мов;

  • різновиди веб-сайтів, процедуру конструювання та розміщення в Інтернеті та способи їх використання у вивченні мов.

 

вміти:

  • створювати 2 різновиди веб-квестів, спрямованих на розвиток усномовленнєвих та писемномовленнєвих умінь учнів;

  • створювати й використовувати блог як носій навчальної інформації, цифровий засіб спілкування учнів між собою та вчителя з учнями в процесі вивчення іноземної мови, а також як засіб контролю сформованості писемномовленнєвих умінь школярів;

  • створювати тематичний веб-сайт з іноземної мови або сайт-електронну бібліотеку.

 

Зміст дисципліни:

 

Дисципліна містить 1 змістовий модуль: "Інтеграція веб-технологій у навчання іноземних мов". На вивчення дисципліни відводиться 28 годин, з яких: 4  – на проведення лекцій, 14 - на проведення практичних занять, 5 - на аудиторні контрольні роботи та 1 - на індивідуальні заняття. Передбачено також 2 години консультацій і залік.

Студенти ознайомлюються з сутністю, різновидами та структурою низки веб-технологій, а також практикуються в їх конструюванні.

bottom of page